מהשיש למגירת הסכו״ם: כל הטיפים לתכנון נכון של מטבח

בישראל, אולי אף יותר מאשר כל מקום אחר בעולם, המטבח מהווה את מרכזו הבלתי מעורער של הבית, אשר מלכד את המשפחה סביבו. לאור זאת, חשוב מאוד, בין אם בונים בית חדש או משפצים דירה קיימת, לתכנן באופן נכון, חכם ויעיל את המטבח, ויהפוך אותו לאסתטי, נוח ופונקציונאלי. לפניכם המדריך המלא ובו כל הטיפים החשובים לעיצוב מנצח של המטבח. הקפדה על העקרונות המופיעים להלן, יבטיחו לכם נוחות מלאה, עיצוב הרמוני ונעים לעין ואף יחסכו אי נעימות והוצאות מיותרות בהמשך.

ראשית כל – שרטטו את המטבח שלכם

בין אם מדובר בשיפוץ של מטבח קיים, בו יש לקחת בחשבון את המידות הקיימות ואילוצי המבנה או בבניה חדשה – הגדרת אורכו ורוחבו של החלל באופן ברור חיונית לתכנון נכון. שרטטתם את החלל הכללי של המטבח שלכם? מעולה! אל תשכחו להוסיף לשרטוט את נקודות החשמל והצנרת, לציין את מיקומי החלונות וגם הדלת, אם ישנה.

במידה ומדובר בשיפוץ של מטבח קיים, זה הזמן לשאול את עצמכם מה הייתם רוצים לשמר כפי שהוא, ואלו היבטים בארגון החלל פחות נוחים לכם, והייתם מעוניינים לשפר ולשנות. כך למשל, מומלץ להקפיד על מרווח קטן ככל הניתן, ולכל הפחות סביר ולא גדול מידי בין משטח העבודה, הכיור, המקרר והכיריים, על מנת לייעל את העבודה, לחסוך זמן ולמנוע תאונות במהלך הבישול.

אם השטח של המטבח שלכם מצומצם – בחרו בצורת ארגון שתרחיב אותו 

ישנם מספר סוגי ארגון בסיסי של מטבחים, אשר תוכלו לבחור ביניהם. אופן הארגון הבסיסי והפשוט ביותר, שמומלץ במיוחד למטבחים מוגבלים במידותיהם, על מנת לרווח את המרחב, הנו בצורת קו. בצורת ארגון זו, כל האלמנטים במטבח מסודרים בקו רציף, מה שמצמצם את השטח הנתפס על ידי משטח העבודה והארונות, ומותיר יותר חלל פנוי.

אפשרות נוספת הנה יצירת מטבח המאורגן בשני קווים מקבילים. לרוב, בקו אחד ימוקמו משטח העבודה והכיור ובאחר המקביל לו הכיריים ושאר מכשירי החשמל. על מנת למנוע תחושת צפיפות והכבדה  על הניידות בחלל, מומלץ לבוחרים בארגון בשני קווים למקם את ארונות האחסון לגובה.

נצלו נכון את שטחם של מטבחים פינתיים וחללים רחבי ידיים

אופציה נוספת המתאימה למטבחים פינתיים, היא ארגון בצורת ר'. בדרך סידור זו, ניתן לפנות מקום במרכז החלל לפינת אוכל או לאי פונקציונאלי. במרבית המקרים, המקרר והכיור ישתלבו בקו אחד, ובקו האנכי לו ימוקמו הכיריים. מומלץ להשתמש באפשרויות אחסון חכמות, הכוללות מנגנוני פרזול ומידוף מתקדמים, על מנת לנצל את מלוא שטח הפינה במלואו.

אפשרות אטרקטיבית המתאימה במיוחד למטבחים רחבי ידיים, היא ארגון בצורת ח', המאפשר ניצול מיטבי של כל החלל. גם בצורת ארגון זו מוסיפים רבים אי למטבח, אשר מאזן באופן הרמוני את החלל, ומותיר את משטח העבודה הממוקם בסמוך לכיריים ולתנור פנוי לבישול בלבד.

השתמשו בעיצוב שירווח את המרחב

לצד ההיבטים הפונקציונאליים הרבים שהמטבח צריך לענות עליהם, והשאיפה להרחיב ככל הניתן את מקום האחסון, חשוב להימנע מתכנון מעמיס שעלול ליצור תחושה קלסטרופובית ומעיקה, בעיקר במרחב מצומצם. כך למשל, יש לוודא שמוסיפים אי למטבח רק במיקום נכון, שלא יפריע לתנועה החופשית בחלל, ורק אם יש מספיק מרחב פנוי עבורו. אין לכם מספיק מקום? – וותרו על האי! מוטב בהחלט להעדיף נוחות מקסימלית בחיי היומיום שלכם והתנהלות השגרתית במטבח, גם אם זה כרוך בויתור על האלמנט הטרנדי והנחשק הזה.

בנוסף, מומלץ להתקין ארונות רק עד לגובה שקל להגיע אליו – כך ניתן להגביר את נוחות השימוש בהם ולהימנע מעומס ויזואלי. בהקשר האסתטי ראויה גם לציון ההמלצה לבחור בגוונים בהירים, שמגבירים את תחושת הניקיון ופותחים את המרחב. עוד בנושא הצבעים רצוי להימנע מריבוי יתר של גוונים, ולהקפיד על שילובים הרמוניים היוצרים מראה אחיד ושליו.

תכננו את המטבח שלכם באופן פרקטי, נכון ונוח

ישנם מספר היבטים, שעלולים לחמוק מתשומת לבכם ודווקא חשוב להקפיד עליהם, כדי לקבל תוצאה נוחה שתשרת אתכם נאמנה בחיי היומיום. כך למשל, חשוב לשים לב למיקום החלונות, שמוכרח להיות סמוך לכיריים, על מנת להימנע מריחות בישול כבדים ללא אוורור. אם כבר מדברים על החלונות, שימוש לב לכך שהם גדולים דיים כדי לאפשר אוורור תקין, ובמידת הצורך הרחיבו אותם! פתרון נוסף ויעיל בהחלט הוא הוספת קולט אדים כדי להתגבר על הבעיה.

עוד מומלץ להפחית במידת האפשר בדלתות ומדפים, ולהעדיף מגירות לסכו"ם ולחלק מהכלים והמצרכים, על מנת לפשט את ההתנהלות במטבח ולהגביר את הארגונומיות שלו. אם כבר מדברים על דלתות של ארונות המטבח, יש להקפיד על מיקום ומידות נכונות, תוך לקיחה בחשבון של כל פרט, כדי לוודא שאכן יהיה מרחב מספק לפתיחתן המלאה. עוד בעניין מיקום נכון: זכרו שהמדיח מוכרח להיות בסמוך לכיור, ובגישה נוחה לנקודות המים והביוב, וכי מכשירי החשמל השונים דורשים קרבה לשקעי החשמל, ותימנעו מעוגמת נפש ושינויים הכרוכים בהוצאות מיותרות.

בחרו משטח עבודה נוח, חזק ועמיד 

בראש ובראשונה חשוב לבחור את חומר המשטח כאשר רוב רובם המוחלט של המעצבים, האדריכלים והלקוחות בוחרים במשטח שיש למטבח. זאת בשל השילוב המושלם בין המראה, הפונקציונליות והעימודת לטווח ארוך.

חשוב לשמור די מקום למשטחי עבודה במטבח שלכם. משטח בסמוך למקרר יאפשר לכם לארגן בקלות רבה יותר את המצרכים לאחר כל קניה, ואילו מקום עבודה פנוי ליד הכיריים מייעל את מלאכת הבישול. רק לאחר הגדרת המשטחים אותם אתם שומרים פנויים לטובת עבודה נוחה תוכלו למקם את מכשירי החשמל השונים באופן הנכון והפונקציונאלי ביותר.

יש לתת את הדעת על כך שמשטח עבודה במטבח של היום כבר אינו משמש אך ורק לבישול. מלבד שימושו הבסיסי לעבודה, משמשים המשטחים במטבחים המודרניים גם כשולחנות אוכל ואירוח, להנחת מחשב נייד וכתיבה, ואף כפינת יצירה לילדים. היותם של המשטחים במטבח רב תכליתיים, מדגישה עוד יותר את חשיבותה של עמידותם לאור זאת, מומלץ לבחור במשטח עבודה שיהיה חזק, ולהעדיף חומרי גלם ששומרים על מראה חדש ואסתטי לאורך זמן. אל תתפשרו על איכות משטח העבודה שלכם, עמידותו בפני שריטות, הכתמה ורטיבות וקלות התחזוקה שלו.

שלבו פונקציונאליות ואסתטיקה בבחירת חיפוי הקיר למטבח

בחירת חיפוי הקיר למטבח מהווה אלמנט משמעותי הן מבחינה עיצובית והן בהיבט הפרקטי, בשמירה על הקירות מפני שומניות ולכלוך שמצטברים במהלך הבישול. ככלל, חיפוי קיר למטבח בגוונים בהירים יגדיל את תחושת המרחב וירווח את החלל, ומומלץ ללא סייג למטבחים בעלי שטח מצומצם יחסית. לעומת זאת, חיפויי קיר בגוונים כהים יצמצמו מעט ויעניקו חמימות ואווירה ביתית, ועשויים להתאים למטבחים רחבי ידיים.

עוד חשוב להתאים נכונה את גובה חיפוי הקיר לאזורים השונים במטבח. אזור הכיריים והבישול, נוטה יותר, מטבע הדברים, לצבירת לכלוך, ולכן חשוב במקומות אלו לוודא שחיפוי הקיר מגיע לפחות לגובה של 50 ס"מ ואף 60 ס"מ. למרות שחיפוי קיר נמוך ומינימליסטי יכול להיראות אלגנטי ונפלא באופן תיאורטי, לא הייתם רוצים להגיע בתוך זמן קצר לכתמי שמן בלתי ניתנים לניקוי במרכז המטבח שלכם, נכון? לעומת זאת, אזורים אחרים במטבח יכולים ליהנות מגובה דומה ואחיד, או להסתפק בחיפוי של 10-15 ס"מ בלבד.

איך לבחור חיפוי קיר למטבח: קרמיקה, שיש, אבן או בריקים?

ישנן אפשרויות רבות לחיפויים שיכולות להתאים לסגנונות שונים. חיפוי קיר למטבח מקרמיקה, מהווה את האפשרות הפופולארית ביותר ולא בכדי. הקרמיקה מקנה עמידות גבוהה בפני שחיקה ומגיעה במגוון עצום של דוגמאות, צבעים ועיצובים, שיכולים להתאים לכל טעם ולהוסיף עניין שישדרג את נראות המטבח. אריחים מעוטרים, דוגמאות יצירתיות ופסיפסים מרהיבים יכולים ליצור את האמירה הייחודית והאישית שלכם, אשר תעניק אופי וייחודיות למטבח. אפשרות אטרקטיבית נוספת הנה חיפוי אבן או בריקים, שמגיעים בשלל דוגמאות המשרות אווירה כפרית ויוקרתית.

במקרה שבריקים הם הבחירה שלכם, שימו לב התקין אותם מבעוד מועד, עוד לפני התקנת המטבח עצמו. מומלץ ליישם חומרי איטום מתאימים על חיפויי האבן השונים, על מנת להימנע מהכתמה, צבירת לחות או פגיעה בחיפוי במגע ישיר עם חומרי הניקיון. אופציה מודרנית וגאונית בפשטותה היא לחפות את הקיר בשיש, רצוי מאותו הסוג של משטח העבודה. חיפוי שיש לא רק מגדיל את תחושת המרחב ומקנה למטבח שלכם מראה נקי, אלא גם קל ביותר לתחזוקה ומצטיין בעמידותו.

לפניכם עיקר היתרונות בכל אחד מחיפויי הקיר הנפוצים במטבחים:

  • חיפוי קרמיקה: מצטיין בעמידות גבוהה, ומגוון רחב של דוגמאות, צבעים ועיצובים.
  • חיפוי פסיפס: משדרג את נראות המטבח, מוסיף אופי , ייחודיות וסגנון אישי.
  • חיפויי אבן ובריקים: משרה אווירה כפרית ויוקרתית, ובשילוב עם חומרי איטום נכונים מאפשר אף הוא עמידות גבוהה.
  • חיפוי שיש: מקנה מראה אחיד בהמשך למשטח העבודה, מגדיל את תחושת המרב וקל לתחזוקה.

לסיכום, אין ספק שתכנון נכון של המטבח מהווה היבט משמעותי ביצירת מרחב נוח, מסוגנן ואסתטי באחד החללים המרכזיים והחשובים ביותר בהוואי הבית. מומלץ להשקיע מחשבה תחילה לפני סוף מעשה התקנתו של המטבח, כדי להימנע מטעויות שעלולות לעלות ביוקר ולהבטיח את התוצאה המיטבית והמתאימה ביותר לצרכים ולטעם שלכם.