טיפול ואחזקה של אבן קיסר

אבן קיסר, הידועה גם בשמה "שיש קיסר", היא אבן מלאכותית המהווה חומר גלם לעיצוב הבית ולוקחת חלק עיקרי כחומר הגלם עבור משטחי העבודה במטבח.

האבן היא פיתוח ישראלי שאמור לתת מענה עבור הדרישה לחומר גלם עמיד ואיתן שנשמר בתנאים רבים, אשר באותה העת גם נהנה מחזות יפה ומלאת חן כמו זו של האבנים הטבעיות.

אבן הקיסר נענית לתנאים אלה ומהווה מין שיש מהימן ועמיד בעל מראה אצילי ויפה.

אבן כאחת האבנים

על אף היותה מלאכותית, אבן קיסר אינה שונה מן האבנים הטבעיות שהיא מחליפה באופן התחזוקה שהיא דורשת.

ההרכב הכימי והמולקולרי שלה זהה ולכן היא דורשת תנאים שונים עבור הטיפול השוטף בה. ביניהם, האבן עשויה להגיב לשינויים תרמים ולחומרי ניקוי חומציים באופן לא טוב, לספח כתמים ובמקרי קיצון אף לסבול מפגמים איכותיים.

כדי להימנע מכל אלו, יש לכלול בשיקולי הטיפול והתחזוקה של האבן את הנקודות החשובות הבאות:

  • הימנעו מחומרים חומציים: אבן הקיסר אינה אוהבת חומרים חומציים וזו נקודה שיש להקדיש לה תשומת לב רבה בהתחשב בכך שהאבן מצויה לרוב בסביבה של חומרים אשר משוועים לחומרים החומציים הללו. אבן הקיסר משולבת לרוב במטבח או בחדר האמבטיה, שם מוצרי מתכת רבים אותם נהוג לנקות באמצעות מוצרי ניקוי מסירי שומנים אשר עשירים בחמצן. יש להיזהר בעת ניקיון הכלים הללו שלא למרוח את חומר הניקוי על אבן הקיסר.
  • הימנעו משינויים תרמיים מידיים: אם מדובר בכלי רותח או אפילו במים רותחים, יש להרחיקם מאבן הקיסר. סיר רותח שיונח ישירות על משטח עבודה עשוי אבן קיסר עשוי לפגום את האבן ולכן יש להניח שכבה מפרידה בין המשטח לסיר. גם למים רותחים עשויה להיות את אותה ההשפעה השלילית ולכן יש לנהוג במשנה זהירות בעת ניקוי אבן הקיסר במים בטמפרטורה גבוהה.
  • הימנעו ממשקלים כבדים: אין להקל ראש בעדינות של אבן הקיסר ולחשוב שיופייה ועמידותה מקנים לה כוחות חזקים מאלו שיש ברשותה. יש להימנע מהנחת חפצים כבדים מידי על אבן הקיסר, לא כל שכן לשבת עליה. יש לנהוג במשנה זהירות כדי להימנע מנזק בלתי הפיך לאבן.

טיפים והמלצות לטיפול באבן הקיסר

תחזוקה יעילה ונכונה של אבן הקיסר תשמור עליה איכותית ועמידה לאורך שנים.

קחו בחשבון את הטיפים הבאים בנוגע לטיפול באבן הקיסר וכך תוכלו להבטיח ניצול מקסימלי של התכונות הנהדרות של אבן הקיסר ושמירה מרבית על יופייה הרב:

  • ניקיון: אסטוניש וקיסרית הם חומרי ניקוי מצוינים עבור אבן הקיסר. כל שיש לעשות הוא למרוח אותם על מטלית ולשפשף את האבן והתוצאות ייראו במהירה. כמו כן, חומר ייעודי של סנו המשופשף באמצעות סקוטש ובשילוב מים פושרים יעשה גם הוא את העבודה. לאחר הניקוי, יש לשטוף את החומר מן האבן באמצעות מים נקיים.
  • שאריות דביקות: סיליקון, מזון יבש ודבק עשויים להיצמד אל אבן הקיסר באופן מלוכלך ולא נאה לעין. ניתן להסיר אותם בפשטות באמצעות שפכטל או סכין מיוחד, תחת הפעלת כוח מתון כדי לא לפגום באבן.
  • כתמים: ניתן להסיר כתמים שדבקו באבן באמצעות ליטוש. כאשר מדובר בכתמים קטנים, ליטוש עצמאי מספיק תוך שימוש בספוגיות יהלום ידניות. עבור כתמים גדולים עדיף להימנע מליטוש עצמאי כדי לא לפגום באבן ואיש מקצוע יוכל להסירם באמצעות טיפול מקצועי הנעשה עם מכונת ליטוש.
  • סילר: סילר הוא חומר הגנה למשטחי עבודה השומר עליהם מלחות, שמנוניות, רטיבות וכתמי צבע. ניתן להזמין ולמרוח סילר ייעודי שיגן על אבן הקיסר וכך להבטיח שמירה מרבית עליה.

טיפול מיטבי של אבן הקיסר ישמור על יופייה הייחודי ועל תכונותיה הנהדרות לאורך שנים.

שמרו על אבן הקיסר שלכם כדי לסגל לסביבתכם חזות בריאה ונקייה בעלת חן ייחודי שאין כמותו.

לצפייה בדגמים שקיימים אצלנו לחצו כאן