חידוש שיש למטבח

עם הזמן החולף והשימוש היומיומי הנעשה בשיש הוא עשוי לאבד מחיוניותו, הברק נעלם ומצטברים כתמים ושריטות וכלל המראה הופך פחות נעים לעין. חידוש השיש היא פעולה שמומלץ לבצעה מדי כמה שנים על מנת לשמר את אורך חיי השיש ולחדש את המראה. אנו מציעים חידוש שיש בשיטות מתקדמות ויעילות, על ידי ליטוש, הברקה ומכונות ייחודיות. חידוש השיש דורש ניסיון וידע ואנו מבצעים פעולת חידוש איכותית ויעילה המתאימה באופן ספציפי לכל סוג שיש.

איך זה מבוצע?

בעבר היה צורך להחליף את השיש במקרה של פגמים או כתמים, כיום ניתן לבצע חידוש וליטוש ולחדשו לחלוטין. ליטוש שיש הינו תהליך מורכב הצריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים, מטרתו להעניק לשיש מראה אחיד ולתקן פגמים קוסמטיים והוא מורכב מכמה שלבים:

 

 • אם מצב השיש אינו חמור והוא רק דהוי מעט, ניתן להיעזר בחומרים המחיים את מראהו.
 • שיוף בעזרת ספוג מיוחד המיועד לשיוף אבן.
 • השלב הראשוני מורכב מליטוש הדרגתי באמצעות מכשור מיוחד המורכב מניירות ליטוש מיוחדים, הליטוש מתבצע באופן הדרגתי.
 • בשלב השני מתבצע ליטוש על ידי ניירות מים המאפשרים ליטוש עדין והדרגתי עד לקבלת התוצאה המבוקשת.
 • תיקוני שיש במקרים של סדקים ושברים באמצעות דבק והחלפת חלקים מהשיש.
 • הוספת פאנל היקפי במידת הצורך.
 • בצוע פוליש קריסטל המסיר את השכבה העליונה מבלי לפגוע בחומר.
 • הברקת השיש, מריחת חומר מיוחד הנספג בשיש ויוצר שכבת מגן כטיפול משלים לליטוש. ניתן לבצע לסוגי שיש מסוימים גם הברקה בווקס או ליטוש על ידי לבד ומריחת סילר ווקס.

5 דברים שחשוב לדעת לפני שעושים חידוש שיש למטבח

 
 • מומלץ לבצע חידוש שיש אחת לכמה שנים על מנת לשמור על אורך חייו ומראהו. מומלץ לשמור ולתחזק את השיש בעזרת חומרי ניקוי וברק המיועדים לכך.
 • חידוש שיש מקצועי דורש ניסיון וידע ולכן מומלץ לבצעו בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בו. בחידוש השיש מלטשים את הרובד העליון בלבד של השיש תוך שמירה  על חוזקו.
 • כל פעולת חידוש מתאימה לסוג השיש הספציפי. יש להתאים לכל סוג שיש את החומרים וטכניקת החידוש המתאימים לו.
 • חידוש השיש מתבצע בעזרת מכשור מיוחד המתאים לבצוע העבודה. חידוש מקצועי עושה שימוש במכונות מיוחדות לכך ובחומרים המתאימים כמו ניירות ליטוש וניירות מים.
 • חידוש השיש אחת לכמה זמן יחסוך עבורכם החלפת השיש כולו, זוהי השקעה כדאית ומשתלמת אשר חוסכת הוצאות גדולות וטרחה רבה ומיותרת.

שאלות ותשובות

במקרים בהם מצב השיש אינו חמור, ניתן להיעזר בחומרי ניקוי וברק המיועדים לשיש להחזרת המראה הטבעי, אולם במקרים חמורים יותר של כתמים קשים, סדקים ואובדן הברק לחלוטין מומלץ לבצע חידוש שיש מקצועי בעזרת אנשי מקצוע ומכשור המיועדים לכך.

עבודת חידוש שיש מקצועית משמרת את עובי הלוח כדי שלא ייחלש, הליטוש נעשה לשכבה העליונה בלבד.

ישנם חומרים לשימוש ביתי, אם המצב קל יחסית ניתן להיעזר בהם ואף בספוג לשיוף אבן.

כאמור תחזוקה נאותה תשמר את אורך חיי השיש אך לא ניתן להימנע לחלוטין מכתמים, אובדן ברק וכתמים קשים. מומלץ להיעזר בחומרי ניקוי המיועדים לשיש ולמרוח לאחר מכן סילר ווקס המרענן ושומר על השיש.

חידוש שיש מקצועי נעשה בהתאמה לכל סוג שיש באופן ספציפי, בטכניקה ובחומרים המתאימים.

נכון לבצע חידוש שיש אחת לכמה שנים על מנת לשמור על מראהו לאורך זמן ולמנוע נזקים מצטברים.

ליטוש שיש ניתן לבצע בכל משטח שיש בין אם מדובר במטבח או באמבטיה או במקומות נוספים.

חידוש שיש הנעשה באופן מקצועי על ידי אנשי מקצוע מתבצע באופן הדרגתי וזהיר ובהתאם לכל סוג שיש על מנת למנוע פגיעה ונזקים לשיש.

לשמירת הברק ניתן להשתמש בחומרים המיועדים לכך דוגמת ווקס או חומר הנספג בשיש במקרה של שיש טבעי, ניתן להבריק בעזרת לבד וכמובן מומלץ להסתייע בייעוץ ובאנשי המקצוע המומחים לכך.

אכן, במידה ומבוצעת פעולה של חידוש שיש אחת לכמה זמן באופן מקצועי ויסודי זו בהחלט חלופה להחלפת השיש כולו. חידוש השיש כחלק מתחזוקה נכונה משמר גם את מראהו וגם את עמידותו לאורך זמן.